Velo Dunajec- szlak rowerowy

Trasa Velo Dunajec przebiega przez najbardziej malownicze tereny doliny Dunajca z widokami na Beskidy, Pieniny i Tatry. Rozpoczyna się w Zakopanem, więc u podnóża najwyższych gór Polski. Velo Dunajec można nazwać jedną z najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce, a w Małopolsce – zdecydowanie najciekawszą. Atrakcje, które czekają na rowerzystów, a także zróżnicowany krajobraz sprawiają, że wycieczka wzdłuż Velo Dunajec to niezapomniane doświadczenie dla większości turystów. Popularna ścieżka przebiega zaraz obok naszych Domków w Chmurach. Z tego względu gorąco zachęcamy, abyście wypróbowali tę trasę wśród cudownych widoków.

Wybierając się na wycieczkę, macie możliwość obrania dwóch kierunków- do Zakopanego, jadąc przez: górskie Pieniny w Szczawnicy i Sromowcach ( w tym przez słowacki odcinek drogi), jezioro Czorsztyńskie i zbliżając się coraz to bardziej do zapierających dech w piersi widokach Tatr, lub kierować się w stronę drugiego końca trasy, gdzie po drodze można podziwiać takie atrakcje, jak: rynek i Stare Miasto w Nowym Sączu, ruiny zamku królewskiego w Nowym Sączu.

Zakopane – Poronin – Biały Dunajec – Szaflary – Nowy Targ – Nowy Targ – Łapsze Niżne – Czorsztyn – Szczawnica – Krościenko Nad Dunajcem – Ochotnica Dolna – Łącko – Stary Sącz – m. Stary Sącz – m. Nowy Sącz – Chełmiec – Gródek nad Dunajcem – Czchów – Zakliczyn – m. Zakliczyn – Pleśna – Tarnów – Wojnicz – Wierzchosławice – Radłów – Żabno – Wietrzychowice (styk z Wiślaną Trasą Rowerową)

Poniżej przesyłamy link do strony, na której znajduje się szczegółowy opis trasy, ważne informacje oraz spis wszystkich atrakcji.

Velo Dunajec

Nie masz roweru? Możesz wypożyczyć!

Sieć wypożyczalni rowerów zrzeszonych pod marką velodunajec.pl oferuje turystom wygodne wypożyczenie rowerów w jednym z aż 8 punktów stacjonarnych!

Wypożyczalnie znajdują się w najpiękniejszych rejonach małopolskiej trasy rowerowej Velo Dunajec i Velo Czorsztyn, nad Zalewem Czorsztyńskim. Firma posiada nowe rowery od polskich producentów, rowery elektryczne oraz sprzęt dodatkowy taki jak kaski, foteliki, przyczepki rowerowe, koszyki itp.

Firma specjalizuje się w dużych grupach, stale powiększa asortyment oraz pracuje nad dodaniem nowych punktów na mapie.