Widoki Beskidu Wyspowego zachwycają o każdej porze roku, dlatego swoją ofertę skonstruowaliśmy tak, aby wykorzystać walory przyrodnicze w jak największym stopniu.

Każda pora roku w Kiczni pozwala cieszyć się unikalnymi widokami i przeżyciami, od wypraw w górskie szlaki w letnie dni, przez wygrzewanie się przy grillu i relaks w jacuzzi, po lepienie bałwanów i zjeżdżanie na nartach w zimę. To właśnie ta różnorodność sprawia, że Domek w Chmurach to magiczne miejsce idealne na reset.

Wiosna

Kicznia położona jest w gminie Łącko- stolicy polskich sadów. Każdego roku na wiosnę kwitnące rośliny jabłoni i śliwy tworzą przepiękną szatę kolorystyczną w całej okolicy. Na wiosnę polecamy liczne spacery pośród rodzimych upraw owoców oraz wyprawę górskim niebieskim szlakiem na szczyt Modyń. Zapraszamy do przeczytania bloga podróżniczego opisującego wyprawę na Modyń https://mynaszlaku.pl/z-miejscowosci-mlynczyska-na-modyn/

Wyprawę na szczyt można zacząć spod krzyża milenijnego- pięknego punktu widokowego zaledwie kilkadziesiąt metrów wyżej od naszego domku. Miejsce to ma szczególnie ważne znaczenie pod względem duchowym- znajduje się tam kaplica z cudownym obrazem ikony Częstochowskiej Matki Bożej, obok niej metalowy krzyż o wysokości 13 m, na drodze murowana w kamień droga krzyżowa. Kaplica została zbudowana po ii wojnie światowej- wzniesiono ją w podzięce za uratowanie od śmierci partyzantów Pietrzaka Ambroży, alias “Słowik”, dowódca batalionów chłopskich.

Przełęcz oddziela powiat limanowski od nowosądeckiego. Wąska droga przez przełęcz prowadzi trasa rowerowa.

Lato

Lato w Kiczni cieszy się największą popularnością- z uwagi na wyższe temperatury możliwych jest wiele atrakcji turystycznych wokół obiektu, jak np. spływy kajakami, rafting, paintball, itp. W położonej nieopodal miejscowości Krościenko nad Dunajcem znajduje się wiele przeróżnych form aktywnego wypoczynku- miejsce to oddalone jest od Domku zaledwie o 25 minut jazdy samochodem. Więcej o atrakcjach turystycznych w pobliżu Domku w Chmurach znajdą Państwo na naszym blogu w innym wpisie.

W maju ma również miejsce coroczne Święto Kwitnącej Jabłoni oraz Święto Owocobranie w miejscowości Łącko, tuż obok Kiczni. Są to dwa najpopularniejsze w okresie letnim święta przyciągające rzesze turystów. Do atrakcji podczas tych świąt należą m.in. sportowe konkursy, imprezy z udziałem kapeli i artystów w Amfiteatrze, pokazy mody, niezwykle barwne wesołe miasteczko. Podczas dni festiwalu odwiedzającym towarzyszą liczne stoiska wystawowe, gdzie spróbować można regionalnych specjałów, takich jak słynna śliwowica sporządzona z uprawianych winogron.

Jesień

Wraz z nadchodzącą jesienią całą okolicę pokrywają przepiękne, pomarańczowo-czerwone barwy. Jest to szczególnie wyjątkowy czas pod względem widokowym- niepowtarzalne palety kolorów otulające krajobraz zapierają dech w piersi. Takiego uroku nie da się w pełni ukazać na zdjęciu, koniecznie trzeba przeżyć to na żywo!

Podczas delektowania się widokiem polecamy wykorzystanie domowego spa: saunę oraz jacuzzi znajdującego się na tarasie widokowym. W trakcie odpoczynku z dziećmi do usług naszych gości jest mini plac zabaw dla najmłodszych oraz huśtawki.

Zima

Zima to czas wypraw na narty lub deskę snowboardową. W naszej okolicy znajduje się wiele stoków narciarskich posiadających równie piękne widoki, sprzyjające miłemu spędzeniu czasu z najbliższymi.

Podobne posty